سه شنبه 14 تیر 00:00:00

پیام مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی به مناسبت روز روابط عمومی

پیام مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی به مناسبت روز روابط عمومی


پیام مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی به مناسبت روز روابط عمومی
قاسم برنای تنها مدیر دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی به مناسبت روز روابط عمومی پیامی به شرح ذیل صادر کرد.
27 اردیبهشت ماه همزمان با تقویم جهانی در تقویم ایران نیز سندش به نام روز روابط عمومی خورده است و به نام روز ارتباطات و روابط عمومی نامگذاری شده است.
بی شک این روز تداعی گر اهمیت و نقش روز افزون صنعت روابط عمومی در دنیای ارتباطات است که امروزه به قلب تپنده مجموعه های مختلف تبدیل شده است
اهمیت جایگاه روابط عمومی در عصر ارتباطات و در دورانی که اطلاع‌رسانی در همه عرصه‌ها پیشتاز است، دوچندان شده است به گونه ای که موفقیت سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌ها و دوامشان در عرصه‌ها و فعالیت های تخصصی به عملکرد روابط عمومی‌های آن‌ها وابسته است.
به مناسبت فرارسیدن روز روابط عمومی فرصت را مغتنم شمرده، این روز را گرامی داشته و به تمامی فعالان این عرصه تبریک عرض می نماییم و باید بدانیم اولین شرط برای داشتن یک ارتباط خوب، سخن گفتن از روی علم، آگاهی و اطلاع است.
با عنایت به رسالت شرکت آب و فاضلاب در راستای تامین و توزیع آب در سطح شهرها وروستاها و با توجه به وضعیت خشکسالی های پی در پی و بروز تنش آبی در برخی مناطق استان لزوم اطلاع رسانی از شرایط کنون منابع تامین آب استان و اصول مدیریت مصرف آب به کلیه شهروندان در همه سطوح جامعه بیش از پیش ملموس است.رسالتی که  همیشه بر دوس روابط عمومی این سازمان احساس می شده و در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذار نشده است حتی درش رایط همه گیری ویروس کرونا در دو سال اخیر نیز با تغییر رویکرد آموزش های مدیریت مصرف آب از حضوری به مجایز و استفاده از ظرفیت فضای مجازی، وب سایت سازمانی، تبلیغات محیطی و رسانه ملی در این زمینه تلاش کرده ایم.
از سوی دیگر یک رسالت مهم دیگر روابط عمومی سازمان در کنار انعکاس مشکلات مردمی برای مسئولین، انعکاس اقدامات انجام شده در سازمان برای مردم در راستای شفاف سازی در جامعه است تا مردم نیز در جریان اقدامات انجام شده برای تامین آب در مناطق شهری و روستایی قرار بگیرند.
نقش روابط عمومی‌ها به‌عنوان کارگزاران «هنر هشتم» در بهتر شدن حال عمومی مخاطبان این نهاد، در نهایت به بهتر شدن فضای عمومی جامعه منجر شده و می‌تواند سبب تقویت امیدواری و روحیه‌بخشی عمومی و تاب‌آوری برای عبور از مشکلات باشد؛ امری حیاتی که اگر از آن غفلت شود، زمینه خسارات جبران‌ناپذیری به جامعه خواهد شد.
در این میان نقش رابطین روابط عمومی و مدیرین امورهای تابعه در انعکاس اقدامات انجام شده بر هیچ کسی پوشیده نیست و فرصت مغتنمی است تا از این تلاش ها تقدیر به عمل آید.
در سال گذشته تعداد 1136  خبر در وب سایت شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی بارگذاری گردیده که نسبت به سال 99 که تعداد 704 خبر بر روی سایت بوده رشد قابل توجهی داشته است که بر این اساس می توان گفت به صورت میانگین ماهیانه 94 خبر بر روی سایت قرار گرفته است.
در میان  اخبار امورهای تابعه نیز امور بیرجند با 244 خبر و نهبندان با 124 خبر و قاین با 112 خبر در صدر قرار دارند.
*انتشار 371  عنوان خبری در رسانه های استان که بیشترین خبر در بین روزنامه ها متعلق به روزنامه امروز خراسان جنوبی با 63  خبر و در خبرگزاری ها نیز خبرگزاری ایرنا با انتشار 47 خبر، بالاترین تعداد را به خود اختصاص داده است.
* درج 665 عنوان خبری در سایت شرکت مهندسی در سال 1400 در حالی که در سال گذشته 625  خبر در این سایت تایید شده است.
*انتشار 24 خبر در نشریه شهراب در سال 1400
*انتشار 15 خبر در سایت خبری وزارت نیرو
گوشه ای از اقدامات انجام شده در روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی در راستای انعکاس اخبار و فعالیت های انجام شده، می باشد.

 

0 نظرات کاربران

ثبت نظر

افراد کم توان