یکشنبه 02 آبان 00:00:00

برگزاری آیین افتتاح همزمان طرح های آبرسانی به 17 روستای استان  با حضور استاندار خراسان جنوبی

برگزاری آیین افتتاح همزمان طرح های آبرسانی به 17 روستای استان با حضور استاندار خراسان جنوبی


به مناسبت هفته ملی روستا و عشایر انجام شد؛
برگزاری آیین افتتاح همزمان طرح های آبرسانی به 17 روستای استان  با حضور استاندار خراسان جنوبی
با حضور استاندار خراسان جنوبی طرح های آبرسانی به 17 روستای استان به صورت همزمان به بهره برداری رسید.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی در این مراسم که به نمایندگی از سایر پروژه ها در محل روستای سلم آباد شهرستان خوسف برگزار شد، اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح ها را 175 هزار و 200 میلیون ریال عنوان کرد.
مهندس حسین امامی ادامه داد: با بهره برداری از این پروژه ها 7 هزار و 286 نفر از جمعیت 17 روستا در شهرستان های بیرجند، خوسف، سربیشه ، حاجی آباد و درمیان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.
وی افزود: عملیات حفاری و تجهیز چاه جدید، ساخت 2 ایستگاه پمپاژ و اجرای 3 و نیم کیلومتر خط انتقال  از جمله اقداماتی است که شرکت آب و فاضلاب استان با مشارکت بنیاد برکت برای اجرای پروژه تقویت آبرسانی مجتمع براکوه که در محل روستای سلم آباد به بهره برداری رسید، انجام داده است.
لازم به ذکر است، با بهره برداری از این مجتمع، آبرسانی به سلم آباد و 11 روستای دیگر در شهرستان خوسف تقویت می شود.
استاندار خراسان جنوبی نیز در این مراسم با بیان اینکه ایجاد ۴۳ شبکه آبرسانی تا پایان سال، در اولویت برنامه های استان قرار دارد، گفت: از ابتدای سال جاری ۳۰ شبکه آبرسانی روستایی در سطح استان ایجاد شده است.
مهندس ملانوری ادامه داد: طی طرح ها و پروژه هایی که امروز به بهره برداری رسیدند ۷ روستا آبدار شده و ۱۰ مورد هم از آب پایدار برخوردار شدند.
به گفته وی؛ آبرسانی به روستاها از طریق اجرای شبکه در روستاهای پرجمعیت و  به شکل سیار در روستاهای فاقد شبکه از برنامه‌های اولویت دار استان است.
استاندار با تأکید بر این که تأمین آب شرب بهداشتی و سالم از وظایف دولت است، گفت: استحصال، تولید، توزیع، بهره برداری و مصرف آب در استان کم آب، خشک و کویری خراسان جنوبی باید به درستی مدیریت شود.
وی متذکر شد: نکته مهم این است که ۴۰ درصد آب تولیدی استان در طول مسیر به دلیل فرسودگی شبکه یا وجود شبکه غیر مجاز از دست می رود و درآمدی به همراه ندارد، لذا کاهش این میزان هدررفت از برنامه های اولویت دار استان است.
استاندار تأکید کرد: همه تلاش ها به این منظور است که این ثروت بزرگ، مثل طلا محافظت شده و به راحتی از دست نرود.
ملانوری خاطرنشان کرد: نهادهای فرهنگی، مردم و رسانه ها در این زمینه وظیفه سنگینی به عهده دارند.
وی مدیریت آب از تولید تا عرضه و ایجاد مجتمع های آبرسانی از کارهای اساسی برشمرد.

 

0 نظرات کاربران

ثبت نظر

افراد کم توان