بیرجند

تاکید مدیر امور نهبندان بر لزوم نصب سایبان کولرهای آبی شهر نهبندان

تاکید مدیر امور نهبندان بر لزوم نصب سایبان کولرهای آبی شهر نهبندان

مدیر امور آب و فاضلاب نهبندان در کمیته حفاظت از منابع آب شهرستان از نداشتن سایبان کولرهای آبی در شهر نهبندان گفت و افزود: ‌طی یک بررسی مشخص شده بیش از 70 درصد کولرهای شهر نهبندان فاقد سایبان هستند که با توجه به گرمای زیاد تابستان، نه تنها سرمای مناسبی ایجاد نمی کنند بلکه مصرف آب و برق را در این شهر بالا برده اند.
موسی حسنی با بیان اینکه کولرهای آبی از 200 تا 300 لیتر آب در شبانه روز مصرف دارند، توجه به این امر را ضروری دانست و خواستار همکاری همه ارگانها و ادارات به عنوان الگوهای مردم در این بخش شد تا با مشارکت سایر مصرف کنندگان این مهم در شهرستان انجام شود.
وی سایبان دار نمودن کولرها را موجب صرفه جویی از 15 تا 20 درصد مصارف می داند که می تواند سالانه بیش از 70 هزار متر مکعب را در شهر نهبندان صرفه جویی به همراه داشته باشد.
مدیر امور آب و فاضلاب نهبندان با بیان اینکه توجه به آب و روش های جلوگیری از اسراف آن در جامعه با ادامه روند خشکسالی ها بروز و ظهور پیدا کرده و بیشتر مردم به وضعیت بحرانی آب پی برده اند، توجه بیشتر به کشت متناسب با اقلیم در شهرستان و جلوگیری از کاشت میوه هایی چون هندوانه که بسیار آب بر است را خواستار شد چرا که آب مصرفی در بخش کشاورزی بیش از 90 درصد مصارف بوده و صرفه جویی در آن بخش معادل چند برابر صرفه جویی در سایر بخش ها مثمر ثمر می باشد.
 
تعداد بازدید : 230
زمان انتشار : 1397/04/16

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


5 + 16 =
   
   


Power by : RAAKCMS