Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/abfakhj/domains/abfa-khj.ir/public_html/views/postView.php on line 29 شرکت آب و فاضلاب شهری استان خراسان جنوبی

شرکت آب و فاضلاب شهری استان خراسان جنوبی

دیدار مدیرعامل شرکت آبفای استان با فرماندار و نماینده شهرستان نهبندان

دیدار مدیرعامل شرکت آبفای استان با فرماندار و نماینده شهرستان نهبندان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی با فرماندار و نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو نمود.
مهندس هاشمی مقدم در این دیدار که معاون خدمات مشترکین و درآمد،‌ مدیر دفتر فنی و مدیر امور آب و فاضلاب نهبندان نیز حضور داشتند از آب به عنوان یک کالای اقتصادی ارزشمند یاد نمود که هم اکنون مباحثی در خصوص گردش چندین باره آن و استفاده مجدد مورد بررسی قرار می گیرد.
وی با اشاره به تاکیدات استاندار بر توسعه نهبندان افزود: با توجه به حضور در همایش توسعه نهبندان، برنامه پیشنهادی بخش آب شهری در این راستا به استانداری ارسال شده است.
مهندس هاشمی مقدم افزود: ‌در راستای نهادینه سازی الگوی مصرف و اقتصاد مقاومتی تلاش شده است در سطح استان توسعه تاسیسات تله متری، نشت یابی و جلوگیری از نشت های پنهان در دستور کار قرار گیرد که با همین روش در مرکز استان از هدررفت 40 لیتر بر ثانیه در نشت های پنهان جلوگیری شده است.
وی با توجه به اینکه هر کیلومتر اصلاح شبکه حدود 100 میلیون تومان هزینه دارد، استفاده از روش های نشت یابی را مقرون به صرفه و زود بازده دانست که استمرار آن در دستور کار شرکت آبفای شهری قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی ساخت مخزن 2000 مترمکعبی را در راستای ذخیره آب و مباحث پدافند غیرعامل مهم ارزیابی نمود.
مهندس هاشمی مقدم استفاده از ژنراتورهای چاه های حوادث در تابستان جهت کمک به شرکت های توزیع و خاموشی چاههای آب شرب در ساعات پیک مصرف را در فصول گرم سال از تاکیدات این شرکت در راستای همکاری های بین بخشی و شرکت های وزارت نیرو در سطح استان دانست.
وی ظرفیت های تبصره 3 و 14 را در راستای استفاده از مشارکت مردم برای بهسازی شبکه و انشعابات فرسوده را مهم ارزیابی نمود و خواستار کمک شورای اسلامی شهر نهبندان در این راستا شد.
فرماندار شهرستان نهبندان نیز در این دیدار از تلاش های شرکت آب و فاضلاب استان تقدیر نمود و تاکید کرد: ‌در کمیته حفاظت از منابع آب شهرستان، ‌درخواست های آب شهری از جمله سایبان دار نبودن کولرهای سطح شهر و همچنین تاثیر اکالیپتوس بر شبکه های آب شهری مورد توجه قرار گرفته است.
نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیزدر این دیدار تاکید کرد:‌ در این دوسالی که بنده افتخار نمایندگی مردم را دارم شکایتی از حوزه آب شهری از سوی مردم دریافت نگردیده که نشان از خدمات رسانی خوب شرکت آبفای شهری استان در این شهرستان محروم دارد.
دکتر نظرافضلی با اشاره به بازدید از آزمایشگاه میکروبی و شیمیایی آبفای شهری نهبندان تصریح کرد: راه اندازی این آزمایشگاه در نوع خود کار خوب و قابل تحسینی بوده که بسیار مجهز می باشد.
وی در خصوص تامین آب روستاهای همند و خونیک و رفع مشکل مردم این روستاها که باید با تعامل شرکت های آب شهری و روستایی نسبت به رفع آن اقدام شود نیز سخنانی را ایراد نمود.
 

آدرس صفحه :