بیرجند

دیدار مدیران عامل صنعت آب و برق خراسان جنوبی با نماینده ولی فقیه در استان

دیدار مدیران عامل صنعت آب و برق خراسان جنوبی با نماینده ولی فقیه در استان

همزمان با سومین روز از هفته مدیریت مصرف آب و برق، مدیران عامل و معاونین صنعت آب و برق خراسان جنوبی به همراه دبیر کمیته امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو در استان با حجت الاسلام و المسلمین عبادی نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی دیدار و گفت و گو کردند.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی در این دیدار پس از استماع گزارش عملکرد مدیران عامل صنعت آب و برق اظهار کرد: برای نهادینه سازی فرهنگ مدیریت مصرف آب و برق باید سبک زندگی اسلامی در بین آحاد مردم نهادینه شود.
وی ادامه داد: بحث صرفه جویی در مصرف آب و برق منحصر به یک هفته نیست بلکه باید در وجود هر فرد برای همیشه نهادینه شود چرا که در سبک زندگی اسلامی اسراف و تبذیر جزء گناهان کبیره محسوب می شود و به قول رهبر معظم انقلاب اسلامی از ابتدای انقلاب تا کنون کارهای عظیمی در کشور انجام شده که نتیجه همه این اقدامات باید این باشد که سبک زندگی مردم اسلامی شده باشد.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی با بیان اینکه برای فرهنگ سازی صرفه جویی در مصرف آب و برق باید از خانواده ها، آموزش و پرورش، دانشگاه و حوزه ها شروع کنیم، یادآور شد: برای فرهنگ سازی نیاز به یک حرکت فراگیر داریم و ما آمادگی داریم که از تربیون های نمازجمعه و جماعت در این راستا نهایت استفاده را ببریم.
*400 میلیارد تومان پروژه در سال جاری در شرکت آب و فاضلاب استان اجرایی می شود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی نیز در این جلسه با اشاره به اجرای طرح یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی به مواهب اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: کاهش هزینه ها و رفع مشکلات تامین آب پایدار روستاهای با جمعیت بالا که در مجاور شهرها قرار دارند از جمله این مواهب می باشد.
مهندس حسین امامی با بیان اینکه 400 روستای استان با تانکر آبرسانی می شود، افزود: ناوگان آبرسانی سیار برای روستاها آمادگی کامل برای تامین آب مردم ساکن در این مناطق را دارند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی به مشکل فاضلاب مجتمع 1000 واحدی شهر قاین نیز اشاره کرد و افزود: با توافق صورت گرفته با اداره کل مسکن و شهرسازی در تیرماه امسال شبکه داخلی مجتمع، تکمیل و پساب به سایت تصفیه خانه متصل می شود و جذب سرمایه گذار برای تصفیه خانه فاضلاب شهرهای قاین و فردوس نیز در دست پیگیری است.
مهندس امامی به پایدارسازی شبکه آب 64 روستای استان تا دهه مبارک فجر امسال اشاره کرد و گفت: با توجه به تخصیص مناسب اعتبارات، احتمال دارد این تعداد روستا به 80 عدد برسد و در سفر معاون اول رئیس جمهور به استان مصوب شد 300 میلیارد تومان از محل اعتبارات بانک های تجاری برای حل مشکلات آب روستاهای بالای 20 خانوار به استان اختصاص یابد که امید می رود تا دو سال آینده مشکل تامین آب پایدار این روستاها مرتفع گردد.
وی ادامه داد: در مجموع در سال جاری 400 میلیارد تومان هزینه برای پروژه های شرکت آب و فاضلاب استان پیش بینی شده است که اجرایی خواهد شد.
*افزایش 12 درصدی مصارف آب استان پس از شیوع ویروس کرونا
مهندس امامی همچنین به افزایش 12 درصدی مصارف آب در استان پس از شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: کاهش مصارف با توجه به قرار گرفتن در فصل تابستان و پیک مصرف آب نیاز به فرهنگ سازی دارد.
دبیر کمیته امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو در استان خراسان جنوبی نیز در این جلسه با اشاره به نامگذاری هفته اول تیر ماه به نام هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق خواستار همکاری ستادهای نمازجمعه برای فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب و برق در بین عموم مردم شد.
مهندس دادگر مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان و دکتر قندهاری مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان نیز در این جلسه به بیان گزارش عملکرد مجموعه خود پرداختند.
 
تعداد بازدید : 109
زمان انتشار : 1399/04/03
نویسنده: روابط عمومی
تلفن : 05632234310

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


2 + 17 =
   
   


Power by : RAAKCMS