بیرجند

بیانیه رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در خراسان جنوبی

بیانیه رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در خراسان جنوبی

هفته اول تیرماه، هم زمان با شروع فصل تابستان، هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق نام گذاری شده است. آب، این سرچشمه زندگی را خداوند به اندازه نیاز و کفاف موجودات زنده آفریده است، چنان که خود می فرماید: «ما همه چیز را به اندازه آفریدیم» و در آیه ای دیگر فرموده است: «چیزی وجود ندارد مگر اینکه خزاینش نزد ماست و نمی فرستیم و ایجاد نمی کنیم مگر به اندازه معیّن و حساب شده.
با آنکه بیش از 71 درصد از سطح کره زمین را آب پوشانده است، تنها 5/2 درصد از کل آب های موجود دنیا را آب شیرین تشکیل می دهد و از این میزان، سهم کشور ما از آب شیرین و قابل دسترس بسیار ناچیز است. آب، این زلال زندگی بخش، در پیدایش طراوت و شادابی محیط نقش مؤثری دارد.
با رعايت نکات ساده، مي‏ توانيم در مصرف آب و برق تا حد قابل توجهي صرفه جويي کنيم و منابع آب و انرژی را براي آيندگان نيز حفظ نماييم، چراکه امسال بروز ویروس کرونا، جامعه را با شرایط منحصر به فردی مواجه کرده که قطعا کمبود آب و برق می تواند شرایط را دشوارتر کند پس می بایست با حساسیت بیشتری آب و برق را مصرف کنیم.
بی شک هدف از نامگذاری هفته‌ای با عنوان «هفته صرفه‌جویی در مصرف آب و برق» جلب توجه عموم مردم و نخبگان به این مسئله می‌باشد و این موضوع بر هیچ کسی پوشیده نیست که آموزش و ارتقاء آگاهی‌ها، یک جزء از جورچین بزرگی است که برای «نجات آب و مصرف بهینه برق » مورد نیاز است.
باید بدانیم انرژی برق یکی از اصلی ترين و ضروری ترين عوامل زيربنايی در ايجاد راهبرد و توسعه صنايع در یک کشور می باشد و آغاز فصل تابستان و گرمای هوا، افزایش چشمگیر میزان مصرف برق در کشور را نیز در پی دارد که با توجه به محدودیت منابع انرژی، برای پیشگیری از خاموشی، مدیریت مصرف برق به ویژه در زمان پیک مصرف ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
در این شرایط هر فردی باید به اندازه توان، در راستای مدیریت مصرف آب و برق گام بردارد چه ‌بسا یک روزنه کوچک فراگیر بتواند دومینویی از اقدامات مؤثر را به همراه بیاورد.
حسین امامی
بیانیه رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در خراسان جنوبی

 
تعداد بازدید : 115
زمان انتشار : 1399/04/01
نویسنده: روابط عمومی
تلفن : 05632234310

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


4 + 13 =
   
   


Power by : RAAKCMS