بیرجند

برگزاری کارگاه آموزشی انواع لوله های پنج لایه و استاندارهای انواع کنتورهای آب

برگزاری کارگاه آموزشی انواع لوله های پنج لایه و استاندارهای انواع کنتورهای آب

کارگاه آموزشی انواع لوله های پنج لایه و استاندارهای انواع کنتورهای آب با حضور 37 استادکار و 40 کارشناس، مدیر و ناظر شرکت آب و فاضلاب استان در محل سالن جلسات فنی و حرفه ای استان با هدف آشنایی با انواع لوله های 5 لایه و کاربرد آنها، انواع کنتورهای آب خانگی و خصوصیات کاربردی و استانداردهای لازم همچنین آموزش کاربردی و عملی با لوله های 5 لایه اتصالات کوپلی و لوله های 5 لایه جوشی برگزار شد.
معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی در ابتدای این کارگاه یک روزه با اشاره به افزایش شهرنشینی و تاثیر آن بر منابع آبی اظهار کرد: مصرف بی رویه در کاربری های مختلف در سال های اخیر بسیاری از منابع آبی موجود را با افت شدید مواجه کرده است.
مهندس محمود نادی با اشاره به قدمت آبرسانی شهر بیرجند تصریح کرد: شهر بیرجند اولین شهر دارای لوله کشی در کشور است که در سال 1302 تعدادی از خیرین لوله های باقی مانده از جنگ جهانی اول و 2 قنات علی آباد و اسفهرود را خریداری کرده و سیستم لوله کشی بیرجند را راه اندازی نمودند و لوله های مختلف از جنس های سفالی، فولادی، چدن، آزبست، پلی اتیلن و پلی اتیلن چند لایه در سیستم لوله کشی بیرجند از ابتدا تا کنون مورد استفاده قرار گرفته است.
وی در ادامه به مهمترین چالش های پیش روی شرکت آب و فاضلاب اشاره کرد و گفت: تامین و توزیع آب با توجه به خشکسالی های چند ساله، اختلاف فاحش قیمت تمام شده و فروش آب و هدررفت آب از شبکه های توزیع از جمله مهمترین چالش های پیش روی شرکت آبفا می باشد.
لازم به ذکر است، در ادامه این کارگاه آموزشی، شرکت کنندگان با استانداردها و روش اتصال کوپلی لوله های پنج لایه، روش اتصال لوله های پنج لایه جوشی به صورت عملی و کاربردی با حضور اساتیدی از تهران آشنا می شوند.
 
تعداد بازدید : 278
زمان انتشار : 1398/05/16
نویسنده: روابط عمومی
تلفن : 05632234310

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


3 + 20 =
   
   


Power by : RAAKCMS