بیرجند

آغاز طرح ملی بانوی آب در پایگاه مقاومت بسیج مسجد امام جعفر صادق (ع) بیرجند

آغاز طرح ملی بانوی آب در پایگاه مقاومت بسیج مسجد امام جعفر صادق (ع) بیرجند

مراسم افتتاحیه طرح ملی بانوی آب برای بانوان بسیجی پایگاه مقاومت بسیج مسجد امام جعفر صادق (ع) بیرجند برگزار شد.
مسئول امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو در خراسان جنوبی در این جلسه به اهمیت و نقش حیاتی آب در تداوم زندگی اشاره کرد و گفت: آب تنها کالای بی جایگزین است که باید در مصرف آن نهایت دقت را به کار ببریم در حالی که خیلی از افراد از آب در مصارف غیرضروری استفاده می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین علیرضا حسینی به مراحل سخت و پرهزینه استحصال، تصفیه و توزیع آب اشاره کرد و یادآور شد: به عنوان مثال در شهر بیرجند 600 کیلومتر شبکه توزیع وجود دارد که کار انتقال و توزیع آب در مرکز استان را انجام می دهد.
وی افزود: با توجه به کمبود منابع آبی در کشور به ویژه در استان خراسان جنوبی نیاز است که وسواس بیشتری در مصرف آب داشته باشیم و جلوی اسراف این مایه حیاتی را بگیریم چرا که به گفته قرآن، اسراف کاران برادران شیطان اند.
مسئول امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو در خراسان جنوبی در ادامه به بیان راهکارهایی در راستای صرفه جویی در مصرف آب در منزل اشاره کرد.
مهندس احمد خیردوست رئیس اداره مشترکین امور آب و فاضلاب بیرجند نیز در این جلسه با بیان اینکه آب بیرجند از چهار دشت مرک، سربیشه، علی آباد و رکات تامین می شود، گفت: با توجه به قرار گرفتن در فصل گرم سال و پیک مصرف آب باید نکات صرفه جویی در مصرف آب را بیش از پیش رعایت کنیم.
 
تعداد بازدید : 232
زمان انتشار : 1398/04/19
نویسنده: روابط عمومی
تلفن : 05632234310

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


1 + 18 =
   
   


Power by : RAAKCMS