بیرجند

آموزش بیش از 4000 دانش آموز در جشنواره نخستین واژه "آب"

آموزش بیش از 4000 دانش آموز در جشنواره نخستین واژه "آب"

جشنواره ملی نخستین واژه "آب" به همت دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی همزمان با آموزش کلمه آب به دانش آموزان پایه اول در سطح بیش از 60 مدرسه ابتدایی در استان خراسان جنوبی برگزار شد.
مدیر دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت آغاز آموزش مصرف بهینه آب از کودکی، اظهار کرد: کودکان هم، تاثیرگذار و هم، تاثیرپذیر هستند.
سامره مهربان افزود: نهادینه سازی یک فرهنگ، زمانی با موفقیت همراه خواهد بود که از کودکی به فرد آموزش داده شود؛ در همین راستا جشنواره نخستین واژه "آب" در آبان ماه سال جاری با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان و ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها برنامه ریزی و اجرایی شده است.
وی یادآور شد: در این جشنواره، آموزش چهره به چهره برای بیش از 4000 دانش آموز پایه اول در سطح استان با حضور کارشناسان این شرکت در مدارس انجام شد که این آمار نسبت به سال گذشته رشد 33 درصدی داشته است همچنین مراسم نواختن زنگ آب به صورت نمادین در یک مدرسه در هر شهرستان با حضور مسئولین انجام شده است. 
مدیر دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان ادامه داد: در این راستا این مجموعه اقدام به چاپ کتاب "حیات آب" که شامل قصه چرخه آب و روش های صرفه جویی در مصرف آب به صورت تصویری و جذاب نموده است که در سال گذشته به عنوان کتاب برتر استان از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی و از مولف آن تقدیر گردید.
 سامره مهربان تصریح کرد: دوره آموزشی مدیریت مصرف آب برای آموزگاران پایه اول مدارس نیز سطح استان برگزار و معلمین به عنوان افرادی تاثیرگذار، تحت آموزش های مورد نظر قرار گرفتند.
وی ادامه داد: همچنین کارشناسان امورهای تابعه شرکت آب و فاضلاب استان نیز با حضور در جلسات اولیاء و مربیان مدارس، آموزش های لازم را در این خصوص ارائه نمودند.
وی اظهار امیدواری کرد: با اقدامات صورت گرفته که همه ساله ادامه دارد، نسلی حافظ آب تربیت شود و با توجه به وجود خشکسالی های پی در پی و مشکلات جدی در این حوزه، بتوانیم با مدیریت مصرف آب، اقدام جدی برای حفظ منابع آبی استان انجام دهیم.
مهربان از برگزاری جشنواره ملی نقاشی با عنوان آب = زندگی برای گروه سنی کودک و نوجوان برای دومین سال در سطح استان خبر داد و از کسب عنوان برتر یکی از آثار نقاشی ارسالی از شهرستان فردوس در سال گذشته در سطح کشور خبر داد.
لازم به ذکر است، روابط عمومی شرکت در راستای رسالت اجتماعی خود اقداماتی از جمله تبلیغات محیطی به صورت بنر، چاپ بر روی بدنه اتوبوس، چاپ و خرید اقلام تبلیغاتی، استفاده از ظرفیت رسانه های شنیداری و دیداری استان، آموزش چهره به چهره، حمایت از تولید آثار هنری با موضوع آب، اجرای طرح ملی بانوی آب، برگزاری سمینارهای آموزشی برای اقشار مختلف و حمایت از طرح های خلاقانه برای مدیریت مصرف آب را انجام نموده است.

 
تعداد بازدید : 320
زمان انتشار : 1397/09/13
نویسنده: روابط عمومی
تلفن : 05632234310

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


6 + 16 =
   
   


Power by : RAAKCMS