بیرجند

برگزاری اختتامیه طرح بانوی آب در مجتمع یاس بیرجند/انتخاب خانواده برتر در زمینه صرفه جویی در مصرف آب

برگزاری اختتامیه طرح بانوی آب در مجتمع یاس بیرجند/انتخاب خانواده برتر در زمینه صرفه جویی در مصرف آب

مراسم اختتامیه طرح بانوی آب در مجتمع یاس واقع در خیابان سپیده بیرجند با حضور مدیر امور آب و فاضلاب این شهر، مدیر دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفای استان، مسئولین سمن پازلیک شرق و ساکنین مجتمع 150 واحدی یاس برگزار شد .
مدیر امور آب و فاضلاب بیرجند در این مراسم ضمن تشریح مشکلات آب شهر بیرجند اظهار کرد: آب شهر از چهار دشت رکات، مرک، سربیشه و علی آباد تامین می شود.
مهندس ندائی جوان افزود: با توجه به خشکسالی های چند سال اخیر و تاثیر منفی که بر کیفیت و کمیت منابع آبی داشته است باید با حفظ منابع موجود آب به فکر نسل آینده خود باشیم.
وی به اهمیت جایگاه زنان در خانواده و نقش آنان در آموزش سایر افراد خانواده اشاره کرد و گفت: وقتی مادر یک خانواده اصول صرفه جویی در مصرف آب را بداند می تواند آن را در منزل نهادینه کند.
مدیر دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی در این جلسه اظهار کرد: شرکت آبفای استان در راستای رسالت اجتماعی خود در جهت ترویج فرهنگ صحیح مصرف آب همه ساله برنامه های فرهنگی آموزشی و ترویجی را برای اقشار مختلف مردم برنامه ریزی و اجرا می کند که از جمله این برنامه ها می توان به تبلیغات محیطی در سطح شهر با موضوع هشدار در خصوص صرفه جویی در مصرف آب، اجرای جشنواره نخستین واژه آب برای حدود ۴۰۰۰ دانش آموز کلاس اول همزمان با فراگیری کلمه آب، برگزاری دوره آموزشی ضمن خدمت برای معلمین کلاس اول، برگزاری تورهای بازدید از تاسیسات صنعت آب و فاضلاب برای اقشار مختلف جامعه از جمله دانش آموزان ، دانشجویان، خبرنگاران، بانوان شاغل در دستگاه های اجرایی اشاره کرد.
سامره مهربان یادآور شد: طرح ملی بانوی آب نیز که همزمان در سه مجتمع شهر بیرجند در حال اجرا است از جمله همین برنامه های فرهنگی و آموزشی در زمینه مدیریت مصرف آب است که شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی از استان های پیشرو در زمینه اجرای این طرح ملی بوده است که امیدواریم نتایج مثبتی نیز در پی داشته باشد و به تربیت نسلی حافظ آب منجر شود چرا که اگر مادر خانواده مورد آموزش قرا گیرد این فرهنگ به کل اعضای خانواده منتقل می شود.
 در ادامه دلیری مسئول سمن پازلیک شرق به بیان گزارش عملکرد دوره آموزشی برای بانوان این مجتمع پرداخت و در پایان جوایزی به خانواده برتر در زمینه مدیریت مصرف آب اهدا شد.
 
 
تعداد بازدید : 324
زمان انتشار : 1397/09/11
نویسنده: روابط عمومی
تلفن : 05632234310

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


2 + 20 =
   
   


Power by : RAAKCMS