بیرجند

حضور مدیران شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی در کارگروه مدیریت سبز بهزیستی

حضور مدیران شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی در کارگروه مدیریت سبز بهزیستی

جلسه کارگروه مدیریت سبز سازمان بهزیستی خراسان جنوبی با حضور مدیران دفتر مدیریت مصرف و مطالعات آب بدون درآمد مدیر دفتر وصول درآمد و مدیر دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی و اعضای این کارگروه برگزار شد.
معاون پشتیبانی و منابع انسانی اداره کل بهزیستی استان در این جلسه فرهنگ سازی را از عوامل تاثیرگذار در مدیریت مصرف آب عنوان کرد و گفت: اگر مردم به ارزش والای آب پی ببرند و قیمت تمام شده آن را بدانند نیز می تواند در مدیریت مصرف آب تاثیرگذار باشد.
جواد رجبی اظهار کرد: با توجه به مصرف بالای آب در مراکز شبانه روزی بهزیستی نیاز است که شیرآلات کاهنده مصرف در این اماکن نصب و مورد استفاده قرار گیرد.
مدیر فنی سازمان بهزیستی نیز در این جسله فعالیت های مربوط به مدیریت مصرف آب در ساختمان های سازمان بهزیستی را طی گزارشی تشریح کرد و گفت: این اقدامات شامل شناسایی اماکن با مصرف بالای آب، نصب سایبان برای کولرهای آبی و استفاده از پساب در سیستم بازچرخانی آب که در دست اقدام است و این اقدامات سبب کاهش قابل ملاحظه آب در مقایسه با دوره گذشته شده است.
مدیر دفتر مدیریت مصرف و مطالعات آب بدون درآمد شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی نیز در این جلسه ضمن تشکر از توجه ویژه سازمان بهزیستی به بحث مدیریت مصرف آب به بیان مطالبی در خصوص اهمیت آب در استان، میزان خشکسالی استان و عوامل تشدید خشکسالی ها پرداخت و اظهار کرد: مسئله اهمیت آب و پیامدهای ناشی از بحران آب در حال حاضر به مسائل اصلی کشور تبدیل شده است چرا که تنش های آبی می تواند تنش های اجتماعی را نیز در پی داشته باشد بنابراین باید هر فردی به نوبه خود در مدیریت مصرف آب تاثیرگذار باشد.
مهندس حسن مرادی در ادامه به اهمیت استفاده از پساب در ساختمان ها به ویژه ساختمان های نوساز اشاره کرد و به بیان اصول مدیریت مصرف آب در ادارات پرداخت.
وی همچنین در ادامه به بیان اهمیت آب مجازی پرداخت و گفت: با توجه به مصرف آب در تولید خسلی از محصولات صرفه جویی در همه مصارف می تواند به نوعی صرفه جویی در مصرف آب باشد.
 
تعداد بازدید : 470
زمان انتشار : 1397/07/17
نویسنده: روابط عمومی
تلفن : 05632234310

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


7 + 17 =
   
   


Power by : RAAKCMS