بیرجند

پیک مصرف آب تابستان را بدون قطعی سپری کردیم

پیک مصرف آب تابستان را بدون قطعی سپری کردیم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی در بازدید از روزنامه امروز خراسان جنوبی:
پیک مصرف آب تابستان را بدون قطعی سپری کردیم
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی به مناسبت روز خبرنگار ضمن حضور در تحریریه روزنامه امروز خراسان جنوبی با مدیرمسئول و خبرنگاران این رسانه دیدار و گفت و گو کرد.
مهندس هاشمی مقدم با بیان اینکه آب شیرین کن های خانگی 30 درصد پرت آب دارند و علاوه بر اینکه مقدار زیادی  آب از این طریق هدر می رود بخش قابل توجهی از املاح مورد نیاز بدن  که در آب وجود دارد هم در این تصفیه خانگی از بین می رود، گفت: بنابراین نیاز است مردم در استفاده از این دستگاه های آب شیرین کن دقت بیشتری داشته باشند و اطلاعات کافی را کسب کنند.
وی از انجام 4 هزار و 595 فقره بازسازی انشعابات فرسوده در سال 96 که اکثر آن در عملیات نشت یابی شناسایی شده اند، خبر داد و با بیان اینکه از این محل 40 لیتر بر ثانیه معادل دو حلقه چاه آب فقط در بیرجند صرفه جویی شده، افزود: 5370 فقره کنتور خراب نیز درسال گذشته به صورت رایگان تعویض شده است .
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی کیفیت آب شهر بیرجند را خوب  و در حد استاندارد ملی  ارزیابی کرد و با بیان اینکه بیشتر گوارایی آب مطرح است، ادامه داد: برای افزایش کیفیت آب به آب شیرین کن های شهری مجوز داده ایم که مرکز بهداشت بر آنها نظارت دارد.
 کاهش 9 درصدی بارندگی در استان / قطعی آب نداشته ایم
 مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی با اشاره به کاهش 9 درصدی بارندگی در استان گفت: برای رفع نقصان های موجود در حوزه آب باید با حضور ذی نفعان این حوزه اتاق فکری تشکیل شود تا با خرد جمعی به راه حل های خوبی برسیم.
هاشمی مقدم به تلاش های این مجموعه برای جلوگیری از قطعی آب در ماه های اخیر اشاره کرد و با بیان اینکه پیک مصرف را بدون قطعی آب پشت سر گذاشته ایم، افزود: علی رغم اینکه در برخی استان ها قطعی آب را داشته ایم در خراسان جنوبی با مدیریت مصرف چنین مشکلی نداشته ایم.
محمود حیدری مدیر مسئول روزنامه امروز خراسان جنوبی هم در این دیدار با قدردانی از عملکرد شرکت آب و فاضلاب در تامین آب مورد نیاز مردم، گفت: مردم از عملکرد این مجموعه به صورت نسبی رضات دارند که این مساله از پیامک هایی که به روزنامه انعکاس داده می شود، قابل استناد است.
 
تعداد بازدید : 476
زمان انتشار : 1397/05/16
نویسنده: روابط عمومی
تلفن : 05632234310

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


0 + 20 =
   
   


Power by : RAAKCMS