بیرجند

تاکید مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی بر اصلاح الگوی مصرف آب

تاکید مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی بر اصلاح الگوی مصرف آب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان به مناسبت روز خبرنگار مهمان روزنامه آوای خراسان جنوبی شد. مهندس هاشمی مقدم با اشاره به این که موضوع آب مربوط به یک یا دو اداره نیست، اضافه کرد: اگر قرار است درباره آب تصمیمی گرفته شود باید در جلسات مستمر با ذینفعان از جمله منابع طبیعی، آب و فاضلاب روستایی، آب منطقه ای، جهاد کشاورزی، نماینده صنف کشاورزان، نظام مهندسی کشاورزی و بخش صنعت در قالب اتاق فکر و با نظرات خردمندانه برگزار شود.
وی از کاهش 9 درصدی میزان بارندگی ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: از طرفی تبخیر آب در این منطقه بالاتر است، همچنین هزینه تامین و نگهداری از 2 هزار و 600 کیلومتر شبکه و خط انتقال آبرسانی و 196 هزار انشعاب بسیار بالا بوده و کار ما را سخت تر کرده است. به گفته وی، شرکت آب و فاضلاب شهری مجموعه ای خصوصی است و باید هزینه های خود را تامین کند، این در حالی است که قیمت تمام شده آب برای هر مترمکعب هزار و 300 تومان است اما به مبلغ 530 تومان به فروش می رسد.
نرخ پایین فروش آب در مقابل قیمت تمام شده
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان با بیان این که الگوی مصرف بین 18 تا حداکثر 20 مترمکعب در ماه است، تصریح کرد: باید الگوی مصرف اصلاح شود و شرایط عادی با بحرانی تفاوت داشته باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقداماتی که در حوزه اقتصاد مقاومتی برای شبکه های آب شهری انجام شده است، اشاره و عنوان کرد: با راه اندازی مرکز پایش راهبری تاسیسات آب شهری کنترل کوچکترین نوسانات برق، قطعی آب و یا مشکلات فنی را به صورت لحظه ای در اختیار داشته و در سریع ترین زمان ممکن مشکل را حل می کنیم.
 
تعداد بازدید : 435
زمان انتشار : 1397/05/16
نویسنده: روابط عمومی
تلفن : 05632234310

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


6 + 17 =
   
   


Power by : RAAKCMS