بیرجند

افتتاح و کلنگ زنی دو پروژه شرکت آبفای استان در سربیشه با حضور معاون استاندار خراسان جنوبی

افتتاح و کلنگ زنی دو پروژه شرکت آبفای استان در سربیشه با حضور معاون استاندار خراسان جنوبی

کلنگ زنی پروژه فاضلاب مسکن مهر سربیشه همچنین بهره برداری از مخزن 2000 متر مکعبی این شهر به همراه ایستگاه پمپاژ بین مخازن و خط انتقال، همزمان با دهمین روز دهه مبارک فجر با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی انجام شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی در این مراسم با بیان اینکه خدمت به مردم همیشه در صحنه خراسان جنوبی، افتخار بزرگی است که نصیب مسئولان شده است، اظهار کرد: باید برای خدمات بهتر به این مردم تلاش کنیم.
دکتر اسماعیلی وجود امنیت در استان مرزی خراسان جنوبی را یکی از مولفه های اصلی این منطقه عنوان کرد و افزود: حضور مردم در صحنه های مختلف انقلاب، این نظام را بیمه کرده است.
وی همچنین ضمن تقدیر از خدمات شرکت آب و فاضلاب استان خواستار جلب همکاری پیمانکاران بومی برای اجرای پروژه ها در شهرهای استان شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: برای بهره برداری از مخزن 2 هزار متر مکعبی سربیشه که با هدف تأمین فشار آب سایت مسکن مهر این شهر طراحی گردیده و جمعیتی بالغ بر 5 هزار نفر از آن برخوردار می شوند، 18 هزار میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
مهندس هاشمی مقدم از دیگر پروژه های شرکت آب و فاضلاب در شهر سربیشه را، احداث تصفیه خانه فاضلاب این شهر عنوان کرد و تأکید نمود: با توجه به حجم کار و سختی زمین در سربیشه، اجرای این پروژه زمان بر است.
به گفته وی؛ اجرای پروژه فاضلاب سربیشه به اعتبارات ملی نیاز دارد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی با اشاره به کلنگ زنی پروژه فاضلاب مسکن مهر سربیشه، یادآور شد: جمعیت برخوردار از این پروژه 5 هزار نفر می باشد و اعتبار پیش بینی شده برای اجرای آن 35 هزار میلیون ریال است.
وی در ادامه، تنش آبی و کاهش قابل توجه حجم منابع آبی را از مهمترین مشکلات استان برشمرد و گفت: در شرایط موجود، بهترین کار حفظ منابع موجود و مدیریت منابع آبی در اختیار می باشد.
به گفته وی؛ پایین بودن نرخ آب بها و عدم تطابق هزینه های انجام شده با مبلغ فروش آب، از مهمترین مشکلات شرکت آب و فاضلاب است. 
 
تعداد بازدید : 256
زمان انتشار : 1396/11/21

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


3 + 17 =
   
   


Power by : RAAKCMS